پروژه درس طراحی سیستم های زهکشی (شامل سه پروژه همراه با نقشه و طراحی های آن)|39015175

تحقیق,تحقیق رایگان,مقاله رایگان,پایان نامه رایگان,پروژه رایگان,پروژه زه کشی,تحقیق زه کشی,روش های زه کشی,زه کشی,انواع زه کشی,زه کشی نوین,تحقیق درباره زه کشی,طراحی سیستم های زهکشی,زهکشی,سیستم زهکشی,پایان نامه زهکشی

پروژه درس طراحی سیستم های زهکشی (شامل سه پروژه همراه با نقشه و طراحی های آن)|39015175|در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان پروژه درس طراحی سیستم های زهکشی (شامل سه پروژه همراه با نقشه و طراحی های آن) آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

مقدمه:
زهکشی برای اراضی کشاورزی 9000سال پیش در بین النهرین شروع شد. درآن زمان لوله وجود نداشت و از مواد نفوذ پذیری مانند سنگریزه وبوته های گره زده شده در ترانشه ها استفاده می شده است. فنون زهکشی زیر زمینی در حدود 400 سال قبل از میلاد توسط بابلیان شناخته شده بود و چنین به نظر می رسد که آنها از لوله های گلی جهت زهکشی مزارع خود استفاده می کرده اند.
برای زهکشی تعاریف مختلفی شده است که بهترین آنها عبارت است از:
خروج آب و املاح اضافی از خاک به منظور ایجاد شرایط مناسب برای رشد گیاه. هر سیستم زهکشی شامل مجموعه ای از زهکش های سطحی و زیر زمینی است.
علل زهدار شدن اراضی:
علل زهدار شدن اراضی عبارتند از:1-وجود لایه محدود کننده در نزدیکی سطح زمین (اگر چنین لایه ای وجود نداشته باشد آب های اضافی (زهاب)به طور طبیعی از منطقه ریشه خارج می شود و در این حالت می گویند زهکشی به صورت طبیعی صورت گرفته است)2-آبیاری و بارندگی بیش از حد 3-نشت از انهار و کانال های خاکی(یا بتنی)4-لایه لایه بودن خاک در صورتی که لایه زیرین نفوذ پذیری کمی داشته باشد.
وظایف زهکشی:
به طور کلی وظایف یک زهکش می تواند موارد زیر باشد:
1-جمع کردن آب اضافی در سطح زمین
2-جلوگیری از ماندابی شدن منطقه ریشه
3-جلوگیری از شوره زار شدن خاک
فواید زهکشی:
1-گیاه می تواند در اعماق بیشتری ریشه بدواند.
2-بهبود ساختمان خاک و افزایش حاصل خیزی آن.
3-تسهیل در عملیات کشاورزی و استفاده از ماشین آلات.
4-کاهش بیماری های گیاهی.

فهرست :
مقدمه
پروژه شماره1
پروژه شماره2
پروژه شماره3